Vyhledávání
Druh ubytování:

Vyberte kraj:

Vyberte turistickou oblast:


Vyzkoušejte rozšířené vyhledávání
Ubytování
Turistické oblasti
Doporučujeme
Telestica, www.telestica.cz


auto-inzert.cz


mobilní domy


nove-zaluzie.cz
AKCE: Nyní základní registrace objektu zdarma!
Farma Vyšehrad
1 2 3 4
CykloturistikaCykloturistikaJízdárnaJízdárnaRestaurace v blízkostiRestaurace v blízkostiDomácí zvířeDomácí zvířeDětské hříštěDětské hříštěPřípojka na internetPřípojka na internetKrbKrbTelevizeTelevizeKuchyňkaKuchyňkaBazénBazénKoupání v okolíKoupání v okolí

Ubytování Chalupa
Kraj: Liberecký kraj
Turistická oblast: Jizerské hory
Obec: Janov nad Nisou
Ubytovací kapacita: 2 - 16 osob
Cena za noc: od 150 Kč (bez snídaně)

Provozovatel: Ludmila Šmídová
Email pro rezervaci: farmavysehrad@seznam.cz
Kontaktní telefon: 602781488
Webové stránky objektu: www.farmavysehrad.cz

+ Přidat do oblíbených

Kontaktní údaje - Farma Vyšehrad

Provozovatel: Ludmila Šmídová
Email provozovatele: farmavysehrad@seznam.cz

Mobil: 602781488
Webové stránky: www.farmavysehrad.cz

Podrobnější informace o cenách najdete přímo na našem webu: www.farmavysehrad.cz

TERMÍN / DRUH POBYTU CENA S DPH
Sezóní cena za osoba / noc 150 Kč
Mimosezóní cena za osoba / noc 0 Kč
Cena za celý objekt / týden 16800 Kč
Cena za zkrácený pobyt (pokud je dostupný) 5500 Kč


PROVOZ OBJEKTU INFORMACE
Provoz objektu
Letní sezóna 01.05. – 30.09.
Zimní seźona 01.10. – 30.04.
Zkrácený pobyt 2

Pobyt na Farmě Vyšehrad umožní návrat k přírodě a zdravému životnímu stylu. Nachází se na jižní stráni, zvedající se vysoko nad městem a hned za pastvinami pokračují souvislé lesy přes Bedřichov do srdce CHKO Jizerských hor. Ohraničený areál obklopujících pastvin má výměru 12 ha. Z oken pokojů je výhled na pastviny koní. V druhé části areálu je stáj s chovem masného skotu s pastevním areálem, kde lze v jarních měsících vidět čerstvě narozená telátka. Farma chová také huculské koně,malou poničku Lucinku, oslici Evičku. Část koní je již v důchodovém věku. Ty mladší koně je možné si zapůjčit na vyjížďku či k práci lonžovacím kolečku osobami, které s koňmi umí pracovat. Vždy na vlastní nebezpečí. Výjimečně jsme schopni zajistit i doprovod z naší strany, vždy ale pouze po příjezdu a po domluvě na konkrétní termín v době pobytu (nejsou lidi). Na farmě žijí v současné době dva přítulní kastrovaní kocouři (Zrzek a Mourek), kastrovaný pes útulku středního vzrůstu Blesk, se kterým si mohou děti na požádání hrát, a chovná fena NO Máša. V jarních měsících přilétají hnízdit v hojném počtu jiřičky a vlaštovky, u stáje hnízdí kromě jiných ptáků i slavík, takže nespavci mohou za teplých nocí poslouchat slavný slavičí tlukot.

Ubytování Janov nad Nisou

Farma poskytuje ubytování ve čtyřech dvojlůžkových stylově zařízených pokojích. Každý pokoj má možnost 2 přístýlek. Ty mají formu vysouvacích postelí(někde válenda a také matrace navíc pro zvýšení lůžka). Dva pokoje jsou v přízemí a z francouzských oken lze vycházet na terasu. Oba pokoje mají společnou chodbičku a kuchyňku. V patře jsou také dva pokoje se společnou chodbičkou a kuchyňkou. Vpravo od schodiště je v patře pro všechny pokoje společenská místnost s krbovými kamny, s kuchyňským koutem, lednicí, TV se satelitem, jídelními stoly a sedací soupravou.
Ve vchodové části do penzionu je k dispozici WC a sprchový kout.
Každý pokoj má ve vstupní chodbičce kromě velké šatní skříně k dispozici ledničku. Z této chodbičky se vchází do pokoje nebo do sociálního zařízení, které je vybaveno WC, sprchovým koutem a umyvadlem. Objekt má k dispozici wi-fi připojení. Objekt je v zimním období vytápěn centrálně. V chladných dnech si mohou hosté přitopit krbovými kamny ve společenské místnosti. Velká francouzská okna pokojů jsou orientována na jih, takže pokoje bývají vyhřáté od sluníčka. Při velkém ochlazení mimo topné období je možné za příplatek požádat o zapůjčení přímotopů. Vedle budovy jsou místa na parkovaní. Areál pro ubytované je oplocen a záleží jen na ubytovaných, zda důsledně budou zavírat vjezd, kterým je prostor vymezen, což je důležité hlavně pro pohyb malých dětí.
Chalupa je nekuřácká, je v provozu celoročně. Upřednostňujeme pobyty skupin. Majitelka bydlí ve vedlejším domě (20 m).

Stravování Janov nad Nisou

Každé patro má k dispozici menší kuchyňku, vybavenou sporákem, malou kuchyňskou linkou, mikrovlnnou troubou, varnou konvicí, šlehačem, topinkovačem, překapávačem na kávu apd. Kromě sporáku je takto vybaven i oddělený pracovní kout společenské místnosti. Zde je k dispozici i větší lednice.
Pokud nehodláte vařit, z místních pizzerií a vývařoven vám přivezou ochotně pizzu nebo jiné objednané jídlo. V OC Rýnovka (vedle OBI) je možnost stravování z velkého výběru hotových jídel nebo minutek. V okolí přehrady i cestou do města či ve městě je velký výběr restaurací a občerstvení.

Výlety Janov nad Nisou

V roce 2017 bylo dokončeno prodloužení Jizerské magistrály do Jablonce n. N. pro turisty, cyklisty i běžkaře, které vede z Maliníku na Bedřichově přes Weberovu chatu a Muráno (dříve Hašlerova chata) nad pastviny farmy do míst, kde končí místní komunikace (Vyšehradská ul. ). Lyžařské SKI areály Bedřichov a Severák jsou vzdáleny cca 4 km, stejně tak bedřichovský stadion, kde je hlavní nástup na Jizerskou magistrálu a start slavné Jizerské padesátky. V Janově najdete bobovou dráhu, v Bedřichově lanové centrum. Při nepříznivém počasí je v dosahu MHD mnoho sportovních, kulturních a obchodních stánků města Jablonce (Muzeum skla a bižu, krytý bazén s vodním světem, sauny, kina aj)V 11 km vzdáleném Liberci najdete ZOO a botanickou zahrad, Ještěd s lanovkou, Babylon, IQlandii, krytý bazén, menší přehradu aj. Ve městě i blízkém okolí je i mnoho historických a kulturních památek. V nedalekém okolí je možné si zapůjčit kola, elektrokola i vybavení na lyže (sjezdové i běžky).

Informace Janov nad Nisou

Týdenní pobyty v termínu školních prázdnin a Silvestr. Kratší pobyty a jednotlivá patra pouze jako 'last minute' V ostatních termínech možnost kratších pobytů, min. 2 noci.
U víkendového pobytu v topném období se hradí příplatek na předtopení chalupy ve výši 500 Kč.
Na místě se hradí kauce (2000 Kč, u Silvestrovského pobytu 5000 Kč), rekreační poplatek (15 Kč/osoba), poplatek za psa (50 Kč/den), brikety do krbových kamen (1 balíček v ceně) a nadlimitní spotřeba el. energie.
Pro závaznou rezervaci je nutné zaplatit zálohu ve výši 60%, která je nevratná, pokud klient pobyt nenastoupí.

Koupání v okolí
Lyžařský vlek
Bazén
Sauna
Kuchyňka
Kouření v objektu
Televize
Historické památky
Krb
Půjčování kol
Přípojka na internet
Náročnější sporty
Terasa
Vinárna
Zahrada
Příjem platebních karet
Les
Houbaření
Koupelna
Satelit
Dětské hříště
Domácí zvíře
Restaurace v blízkosti
Obchod v blízkosti
Parkování u objektu
Společenská místnost
Jízdárna
Cykloturistika