Vyhledávání
Druh ubytování:

Vyberte kraj:

Vyberte turistickou oblast:


Vyzkoušejte rozšířené vyhledávání
Ubytování
Turistické oblasti
Doporučujeme
Telestica, www.telestica.cz


auto-inzert.cz


mobilní domy


nove-zaluzie.cz
AKCE: Nyní základní registrace objektu zdarma!
HORSKÝ HOTEL MORAVA
1
Náročnější sportyNáročnější sportyCykloturistikaCykloturistikaHistorické památkyHistorické památkyRestaurace v blízkostiRestaurace v blízkostiDomácí zvířeDomácí zvířeKouření v objektuKouření v objektuDětské hříštěDětské hříštěPřípojka na internetPřípojka na internetKrbKrbTelevizeTelevizeSaunaSaunaBazénBazénKoupání v okolíKoupání v okolíLyžařský vlekLyžařský vlek

Ubytování Penzion
Kraj: Pardubický kraj
Turistická oblast: Orlické hory
Obec: KRÁLÍKY
Ubytovací kapacita: 1 - 45 osob
Cena za noc: od 350 Kč (se snídaní)

Provozovatel: Jan Strapek
Email pro rezervaci: markytka.svobodova@seznam.cz
Kontaktní telefon: 725 575 821
Webové stránky objektu: www.morava.jeseniky.com

+ Přidat do oblíbených

Kontaktní údaje - HORSKÝ HOTEL MORAVA

Provozovatel: Jan Strapek
Email provozovatele: markytka.svobodova@seznam.cz

Mobil: 725 575 821
Webové stránky: www.morava.jeseniky.com

Podrobnější informace o cenách najdete přímo na našem webu: www.morava.jeseniky.com

TERMÍN / DRUH POBYTU CENA S DPH
Sezóní cena za osoba / noc 350 Kč
Mimosezóní cena za osoba / noc 250 Kč
Cena za celý objekt / týden 9000 Kč
Cena za zkrácený pobyt (pokud je dostupný) 0 Kč


PROVOZ OBJEKTU INFORMACE
Provoz objektu
Letní sezóna 01.06. – 30.09.
Zimní seźona 01.11. – 15.03.
Zkrácený pobyt není možné

Nově rekonstruovaný hotel Morava se nachází v obci Dolní Morava (700 m n.m.) uprostřed malebného údolí řeky Moravy, jež pramení v horském masívu Kralického Sněžníku (1423 m n.m.). Tento koutek na pomezí Čech a Moravy je plný nádherné přírody, čistého vzduchu, průzračné vody v řece a nepochybně je úžasným prostředím pro odpočinek aktivní i pasivní, letní i zimní. Toto prostředí bez civilizačních vlivů je vhodné především pro ozdravné pobyty obyvatelů průmyslových oblastí (školy v přírodě, …).

Ubytování KRÁLÍKY

Máme pro Vás připraveno ve 13-ti dvou až čtyřlůžkových pokojích (s možností přistýlky) a ve dvou pokojích s příslušenstvím asi 40 - 45 míst. Pokoje s příslušenstvím pro 4 osoby jsou vybaveny vlastním sociálním zařízením, TV. Ostatní pokoje jsou standardně vybaveny umyvadlem s teplou a studenou vodou, některé z pokojů mají balkón, sociální zařízení je k dispozici na patře, zvlášť pro muže a ženy.

Celý hotel je elektricky vytápěn, pokoje jsou prakticky, ale příjemně vybaveny pro pohodlný pobyt.

Stravování KRÁLÍKY

Součástí hotelu je restaurace s denní kuchyní. Můžete si vybrat mezi chutnými krajovými specialitami či evropskou kuchyní z jídelního lístku . Hosté mají možnost zvolit z dané nabídky: snídaně, polopenze, plná penze.

Výlety KRÁLÍKY

Králický Sněžník

Jeho středem je mohutná kupa Králický Sněžník s výškou 1 423 m, s nádhernými výhledy na všechny strany. Nápadnými kopci jsou pohraniční Malý Góra, který při pohledu z Kladské kotliny zastiňuje Králický Sněžník. Pod vrcholem pramení řeka Morava.

Opevnění na Králicku

Pevnostní oblast s největší koncentrací vojenských objektů. Vojenské muzeum nabízí historickou expozici věnovanou armádě a obraně státu. Za pozornost stojí každoroční bojové ukázky dobové výzbroje, uniformy, vozidla i taktika bojujících.

Králíky, pevnosti Bouda a Hanička

Klášter a poutní kostel Nanebevzetí Panny Marie na Mariánském kopci byl vybudován v letech 1696 až 1710. Ambity kláštera s hroby mnichů, bazilika i kaple Svatých schodů jsou nyní na požádání přístupné pro veřejnost.

Pevnost Bouda je unikátní vojenská památka a jedinou z pěti dělostřeleckých tvrzí dokončenou ve 30. letech. Jedná se o objekt, který propojuje systém chodeb a sálů.

Nedaleko města Rokytnice v Orlických horách se nachází nejnavštěvovanější tvrz u nás Pevnost Hanička.

Suchý vrch

Rozhledna vysoká 33m je nejvyšší bod východního hřebenu Orlických hor, při dobrých povětrnostních podmínkách je možné spatřit Sněžku, nejvyšší vrchol Čech.

Ski-areál Kareš - letní lyžování a horské minikáry v Koutech nad Desnou

Na kopec Vás vyveze vlek a odtud již musíte sami - každý si může individuálně zvolit rychlost jízdy.

Délka vleku: 210 m; délka dráhy: 389 m

Provozní doba: červenec - srpen od 9 - 20 hod.

Podrobnější informace: tel. 604 595 192

RANCH M Vernířovice

Jsme zaměřeni na chov strakatého Huculského koně, mimo vyjížděk na koních standartního typu nabízíme naši specialitu „6-ti denní putování na koních z Jeseníků do Beskyd' (květen, červen, září), je to trasa dlouhá přes 200 km a vyžaduje již jezdecké zkušenosti, maximální počet na toto putování je 6 osob, minimum 4 osoby - kontaktujte: ranch 583 237 050. V sezóně je toto putování pouze možné na 2 dny. V okolí Ranche provádíme vyjížďky na koních do blízkého okolí.

Sovinec

Komplex hradu (pevnosti) na skalnatém výběžku v horském údolí Nízkého Jeseníku. Hrad založili příslušníci rodu, kteří se po hradě píší od roku 1348. Za druhé světové války v něm bylo zřízeno vězení a základna jednotek SS. Po osvobození hrad vyhořel a obnova probíhá až do současnosti. V posledních letech je na hradě bohatý kulturní život.

Velké Losiny

Složitý zámecký komplex s parkem v širokém údolí opodál obce. Území okolo Losin dlouho patřilo královské komoře, ale bylo stále zastavováno. Zástavní držitelé zde postavili tvrz, která se připomíná ještě roku 1577. Jejím pozůstatkem je silná zaoblená zeď a gotický portál branky ve východním křídle. Zámku se naštěstí nedotkly výraznější pozdější úpravy a dávno vyprchala i atmosféra masových čarodějnických procesů z let 1678-92. Inkviziční tribunál Františka Bobliga z Edelstadtu jen v Losinách 56 upálených. V nedalekém Šumperku byla frekvence čarodějnic pravděpodobně nižší, neboť tam bylo zažehnuto 'jen' 30 hranic.

Rejvíz

Na rozlehlé ploše 270 ha se rozkládá státní přírodní rezervace, která láká svými unikátními rašeliništěmi kolem Malého a Velkého mechového jezírka, jejiž původ se odhaduje na období před šesti až devíti tisíci lety. Velké mechové jezírko je přístupno naučnou stezkou po haťovém chodníku. V blízkém okolí se dále nachází pozůstatky přes 250 let staré sklárny, památník a hřbitov padlých ruských vojáků a středověký Hamr - velké kladivo, které poháněno vodou vytloukalo ze spečené rudy železnou strusku.

Státní zámek Hradec nad Moravicí

Již v 9. století stálo na místě dnešního zámku slovanské hradiště, vystřídané v polovině 11. století knížecím a o dvěstě let později královským přemyslovským hradem. Koncem 16. století zahájil Kašpar Pruskovský z Pruskova jeho celkovou renesanční přestavbu. Na konci 19. století vyrostl v blízkosti hlavní zámecké budovy tzv. Červený zámek, Bílá věž a hradební zeď. Zámecká obrazárna prezentuje sbírky původní knížecí galerie.

Raduň

Středověká tvrz byla v průběhu 16. století za Tvorkovských z Kravař přestavována na renesanční zámek.

Arboretum

Květinový ráj nedaleko přehrady Slezská Harta. Najdete zde plno překrásných i cizokrajných rostlin ve velkých sklenících.

Lázně Karlova Studánka

Zprávy o prvních pokusech, jak využívat zdejší prameny k léčebným účelům, pocházejí ze 17.století, ale lázně vznikly o 100 let později. V roce 1785 byl u Dolního pramene postaven dřevěný lázeňský dům s 15 kabinami, ve kterých byly údajně dvě dřevěné vany pro léčbu koupelemi. Blahodárné síly pramenů přitahovaly stále více návštěvníků. Po založení lázní v roce 1785 a výstavbě prvních dřevěných budov koncem 18.století si zájem a příliv pacientů v 19.století vyžádal výstavbu zděných léčebných domů.

Bruntál

Renesanční zámek s barokními prvky. Silná zeď jižního křídla je původní gotickou hradbou. Avšak počátky hradu, na jehož základech byl zámek postaven jsou velmi nejasné.

Zlatorudné Mlýny

Naučná stezka Vás zavede až k místu, kde do náhonu vtéká voda i k místu „kde voda teče do kopce“. Zdejší exponáty představují historickou úpravu zlaté rudy drcením a mletím. V horním stavení je instalovaná stoupa na drcení rudy, ve spodním pak mlýn. Ve Zlatohorských rudách je většina zlata vázána na pyrit.

Vodopády Bílé Opavy

Krásná procházka, která může začít v Karlově Studánce (délka 3 km) nebo v Bělé pod Pradědem (2,5 km).

Poutní místo Marie Pomocná

Duchovní místo je vyzdobeno nádhernými obrazy a freskami, které tisícům poutníků nejen zpříjemňovaly pobyt, ale vracely jim radost a duševní pohodu. Kostel, kaple, kapličky, křížové cesty byly vyzdobeny obrazy, které nám připomínají církevní dějiny. Tvůrci těchto děl byli známí slezští malíři Franz Templer a Emil Brendel.

Křížový vrch

Výletní místo Křížový vrch (671 m n.m.) s kaplí sv. Anny a znovu obnovenou restaurací, se lze dostat dvěmi turistickými stezkami z města Jeseníku.

Rozhledna na Zlatém Chlumu

Nedílnou součástí města Jeseník a blízkého okolí je kopec Zlatý Chlum (875 m), na jehož vrcholku se tyčí kamenná věž z roku 1899 vysoká 26 metrů, která dodnes slouží svému původnímu účelu, tj. jako vyhlídková rozhledna.

Přečerpávací elektrárna Dlouhé Stráně

Přečerpávací vodní elektrárna je díky tech. parametrům i zasazení do nejvyšších partií Hrubého Jeseníku s výhledem na Praděd velice zajímavým dílem. Elektrárna funguje od r. 1996. Pro svoji funkci využívá přebytku elektrické energie zpravidla v nočních hodinách a mezi špičkami k čerpání vody z dolní do horní nádrže. Je to největší vodní energetické dílo v naší republice a výkon soustrojí je největší svého druhu v Evropě. Otevírací doba: dle sněhových podmínek info tel.: 583 235 091.

Ruční papírna - Velké Losiny

Jedna z nejstarších dosud pracujících evropských manufaktur na výrobu papíru byla založena ve Velkých Losinách v 16.století. V roce 1987 zde bylo zřízeno specializované museum papírenské výroby (jediné v ČR), které je zpřístupněno veřejnosti. Prohlídkový okruh po rekonstrukci prochází nejatraktivnějšími částmi objektu včetně stěžejních pracovišť výroby ručního papíru.

Praděd

Nejmohutnějším horstvem je Hrubý Jeseník s nejvyšší horou Praděd 1 492 m n.m. Se svým plochým temenem by nebyl příliš nápadný, jeho nezapomenutelnou podobu dotváří 145 m vysoká věž na vrcholu, která byla postavena místo staré kamenné rozhledny. Vrchol Pradědu je již nad horní hranicí lesa, která se zde táhne ve výšce kolem 1300 m. Nad tuto výšku vystupuje v Hrubém Jeseníku 20 vrcholů. (Keprník 1424 m, Šerák 1351 m, Petrovy kameny 1438 m, Vysoká hole 1464 m a Jelení hřbet 1367 m)

Jánský Vrch

Historie zámku Jánský Vrch započala již v 2. polovině 13.století, kdy byl postaven na strategicky výhodném místě nad javornickým sídlištěm Svidničtí hrad. V průběhu 15.století byl hrad značně poškozen. A to nejen husitskými válkami, ale i samotným biskupstvím, které nechalo zbořit obranný systém, aby se hrad nemohl stát oporou případného nepřítele. K definitivní přestavbě původního hradu, později sídla s pohodlnějším pozdně renesančním palácem na barokní zámek, došlo v 18.století.

Bouzov

Na Severní Moravě nedaleko Litovle stojí na kopci nad malým městečkem rytířský hrad Bouzov. Svou novogotickou podobu nese teprve několik desítek let, protože byl v podstatě znovu postaven. Hrad byl založen asi na konci 13.století. Samotnému hradu vévodí osmiposchoďová hradní hláska vysoká 58 m. Kolem hlásky jsou seskupeny budovy ve tvaru podkovy a jejich střechy zdobí bezpočet věží. Nad hlubokým příkopem vedou do hradu dva dlouhé mosty ukončené krátkým padacím mostem. Na starých základech hradu byl v letech 1896-1902 vystavěn nový romantický hrad. Mimo hradu můžete také navštívit javoříčské jeskyně, Loštice, které jsou známé především výrobou voňavé delikatesy - olomouckých tvarůžků. Tvarůžky zde mají i své muzeum. Dalším tipem na výlet je arboretum Bílá Lhota, známá svou unikátní sbírkou s více než 400 druhy dřevin.

Olomouc

ležící v srdci Hané. Nedávné dosažení statutu krajského města bylo jen logickým vyústěním vývoje města jako kulturního, společenského a hospodářského centra, jehož dějiny se začaly psát před mnoha staletími. Olomouc se dokonce dostala na seznam světového dědictví UNESCO. Nedaleko chrámu se rozprostírá areál ZOO, v současné době chová přes 250 druhů zvířat. Vlastní mořská akvária, pavilon nočních živočichů a také rozhlednu s nádherným výhledem na Olomouc.

Veteran Muzeum 'U Havlíčků' v Rapotíně

V muzeu vystavujeme tyto exponáty: hračky, pohyblivé figuríny v životní velkosti, řezbářská lidová tvořivost, dětské kočárky, hodiny, kola, motokola, motocykly, drožky, parní stroje, stacionární motory, traktory, zemědělskou, požární a vojenskou techniku veškerého provedení od minulosti až po současnost.

Pramen řeky Moravy

Řeka Morava pramení pod vrcholem Králického Sněžníku ve výšce 1380 metrů v upravené studánce. Po 353 km toku se vlévá u Děvína do Dunaje.

Lázně Jeseník

V lázních se léčí choroby dýchacího ústrojí, srdečně cévní, štítné žlázy, pohybové, duševní, ženské i choroby kožní. Pacienti mohou využívat značených okruhů pro pěší a cyklisty, pravidelně se pořádají vycházky do okolí lázní s průvodcem.

Městské - hornické muzeum ve Zlatých Horách

Vlastivědné muzeum se specializací na hornictví se nachází ve středu města, ve více jak 300 let staré barokní budově. Specifikem muzea je sbírka týkající se rýžování zlata s unikátní ukázkou rýžování v podání pravého zlatokopa.

Karlov

Obec je vzdálena 1 km od Malé Morávky, první písemné zmínky o existenci se datují k r. 1693. Těžila se zde železná ruda, stříbro a olovo. Dnes slouží jako jedno z nejznámějších turistických center s množstvím sjezdových tratí, některé mají k dispozici sněžná děla.

ZOO Park v Rapotíně

Lesopark - mini arboretum, zoo koutek s volně vypuštěnými zvířaty. Mini safari - dětský zábavní koutek s venkovním posezením a ohništěm. Možnost svezení na koni a oslících pro celou rodinu.

Vojenské museum v Králíkách

Na podmět několika nadšenců bylo u srubu K- S 14 (U cihelny) vybudováno vojenské museum. To by se mělo v budoucnu stát centrem pevnostní oblasti celoročně přístupnou vojensko-historickou expozicí.

Mladečské jeskyně

Jeskyně s ojedinělým krasovým vývojem. V Dómu mrtvých byl nalezen osekaný křemenný valoun starý půl miliónu let. Na stejném místě bylo nalezeno bydliště kromaňonského člověka. Ve stejné jeskyni objeveny i stopy nejstarších evropských nástěnných maleb.

Hanácký skanzen v Příkazech

Památková rezervace lidové architektury, která je střediskem lidové architektury a zemědělství na Hané.

Vrbno pod Pradědem

Vrbno pod Pradědem se nachází na soutoku Bílé, Střední a Černé Opavy. Ve středověku se zde těžilo zlato, stříbro a železná ruda. V blízkém okolí pracovaly hutě a malé sklárny. Zámek ze 17.století. Historický hodnotný je areál hřbitova. Nedaleko města se nacházejí pozůstatky důlních děl.

Lyžařský vlek
Kuchyňka
Koupání v okolí
Jízdárna
Bazén
Sauna
Televize
Krb
Přípojka na internet
Terasa
Zahrada
Les
Houbaření
Koupelna
Satelit
Dětské hříště
Kouření v objektu
Domácí zvíře
Restaurace v blízkosti
Obchod v blízkosti
Parkování u objektu
Společenská místnost
Historické památky
Cykloturistika
Půjčování kol
Náročnější sporty
Vinárna
Příjem platebních karet