Vyhledávání
Druh ubytování:

Vyberte kraj:

Vyberte turistickou oblast:


Vyzkoušejte rozšířené vyhledávání
Ubytování
Turistické oblasti
Doporučujeme
Telestica, www.telestica.cz


auto-inzert.cz


mobilní domy


nove-zaluzie.cz
AKCE: Nyní základní registrace objektu zdarma!
PRIMACHALUPA u Adršpašských skal
1 2
CykloturistikaCykloturistikaHistorické památkyHistorické památkyRestaurace v blízkostiRestaurace v blízkostiDomácí zvířeDomácí zvířePřípojka na internetPřípojka na internetKrbKrbTelevizeTelevizeKuchyňkaKuchyňkaKoupání v okolíKoupání v okolíLyžařský vlekLyžařský vlek

Ubytování Chalupa
Kraj: Královéhradecký kraj
Turistická oblast: Broumovsko
Obec: Markoušovice
Ubytovací kapacita: 8 - 10 osob
Cena za noc: od 170 Kč (bez snídaně)

Provozovatel: Radek Šafránek
Email pro rezervaci: luci.safrankova@primachalupa.cz
Kontaktní telefon:
Webové stránky objektu: www.primachalupa.cz

+ Přidat do oblíbených

Kontaktní údaje - PRIMACHALUPA u Adršpašských skal

Provozovatel: Radek Šafránek
Email provozovatele: luci.safrankova@primachalupa.cz

Podrobnější informace o cenách najdete přímo na našem webu: www.primachalupa.cz

TERMÍN / DRUH POBYTU CENA S DPH
Sezóní cena za osoba / noc 215 Kč
Mimosezóní cena za osoba / noc 175 Kč
Cena za celý objekt / týden 10000 Kč
Cena za zkrácený pobyt (pokud je dostupný) 0 Kč


PROVOZ OBJEKTU INFORMACE
Provoz objektu Celoroční
Letní sezóna 27.06. – 05.10. 2009
Zimní seźona 21.12. – 30.02. 2009
Zkrácený pobyt 3

Markoušovice jsou ideálním turistickým vstupem do Jestřebích hor. V okolí chalupy se nachází mnoho turisticky zajímavých lokalit. Sportovní vyžití tady naleznete v létě i zimě. Dvěstě metrů za chalupou začínájí běžkařské tratě, přímo v Markoušovicích je malý lyžařský vlek, další vleky jsou vzdáleny 5, 15 a 25km. V létě je zde táké mnoho možností vyžití, krajina je předurčena pro pěší turistiku, ale i cykloturistiku. Nedaleko jsou Adršpašské a Broumovské skály, Sněžka, pohraniční pevnosti, babiččino údolí. Ne náhodou jsou Jestřebí hory nazývány krakonošovou zahrádkou.

Ubytování Markoušovice

Kuchyň je po celkové rekonstrukci plně vybavena. Je zde sporák na plyn, trouba na plyn, rychlovarná konvice, elektrická objemná pánev, jídelní stůl pro 10 lidí. V obyváku je televize, osobní počítač bez připojení k internetu - plánuje se, pohodlná válenda s křesly. Pokoj v přízemí až pro 4 osoby je vybaven manželskou postelí a dvěmi přístýlkami. Skříně na oblečení je samozřejmostí. Je zde i vstup na samostatný záchod. Pokoj v přízemí pro 2 osoby - druhý pokoj v přízemí je určen pro dvě osoby, je plně vybaven skříněmi a příslušenstvím. Koupelna se nachází v přízemí. Je vybavena vanou se sprchou. Součástí koupelny je i záchod. V koupelně je pračka a bojler. V patře se nachází druhá společenská místnost, která se dá použít i jako pokoj pro návštěvu nad 10 osob třeba na Silvestra.V patře je i největší pokoj až pro 4 osoby, je zde manželská postel a dvě samostatné postele. Před vstupem je velká zastřešená terasa s možností ugrilovat si tu maso, zahrada láká k lenošení.

Výlety Markoušovice

Vrchol Žaltman a val opevnění

Překrásný výlet Vás čeká při výstupu na rozhlednu , která je postavena na vrcholku kopce Žaltman. Kousek nad chalupou začíná značená trasa. Cestou k rozhledně najdete spoustu bunkrů, které sloužily jako obranný val před 2. sv. válkou.
Adršpašské skály

Dvacet kilometrů od Markoušovic se nacházejí turisticky atraktivní adršpašské skály . Od chalupy k nim vede značená cyklostezka. Jsou nejnavštěvovanějším místem v regionu.
ZOO ve Dvoře Králové

Velkým lákadlem je i ZOO ve Dvoře Králové vzdálené 29 km . Prohlídka Vám zabere celý den a svezete se i autobusem mezi volně pohybujícími zvířaty. Velkou pýchou zoo jsou nosorožci a lvy.
Zámek Kuks

Jedinečný lázeňsko-zámecký komplex v Kuksu nechal vybudovat v18. století hrabě František Antonín Špork. Do dnešních dnů se dochovala pouze část objektů a zlomek zdejší zejména sochařské výzdoby, je patrné, jak velkorysá byla Šporkova koncepce a stavební rozmach.
Babiččino údolí

Pěkný výlet si můžete uděat i do Ratibořic (23km) na zámek a kouzelného babiččina údolí, kde můžete jít po naučné stezce dlouhé 7.5 km, která vás provede všemi zajímavými místy.
Zámek v Náchodě

Za zhlédnutí určitě stojí i zámek v Náchodě, na kterém je během letní sezóny spousta akcí. Zámek byl původně raně gotický hrad přestavěný italskými staviteli na renesanční zámek.
Pevnost Dobrošov

Pevnost Dobrošov je součástí dlouhého řetězu opevnění , jež mělo národ ochránit před vpádem vojsk před 2. sv. válkou. Pevnost však nikdy nesplnila svůj účel. Přístup k pevnosti je po turisticky značené cestě.
Okolní příroda a les

Okolí chalupy přímo vybízí k strávení aktivní dovolené. Pár metrů od chalupy je les, což ocení zejména milovníci přírody a vášniví houbaři. Ne náhodou je okolí Markoušovic nazýváno krakonošovou zahrádkou. Je zde spoustu značených turistických cest, jedna vede přimo nad chalupou. Místní prostředí ocení i milovníci horských kol.

Informace Markoušovice

Chalupa je vhodná pro skupiny cca 8 osob. Při nižším počtu se platí jako za plnou obsazenost. Aktuální ceník naleznete na našich internetových stránkách www.primachalupa.cz

Lyžařský vlek
Bazén
Koupání v okolí
Sauna
Kuchyňka
Koupelna
Televize
Satelit
Krb
Dětské hříště
Přípojka na internet
Kouření v objektu
Terasa
Jízdárna
Zahrada
Půjčování kol
Les
Náročnější sporty
Houbaření
Vinárna
Domácí zvíře
Příjem platebních karet
Restaurace v blízkosti
Obchod v blízkosti
Parkování u objektu
Společenská místnost
Historické památky
Cykloturistika