Vyhledávání
Druh ubytování:

Vyberte kraj:

Vyberte turistickou oblast:


Vyzkoušejte rozšířené vyhledávání
Ubytování
Turistické oblasti
Doporučujeme
Telestica, www.telestica.cz


auto-inzert.cz


mobilní domy


nove-zaluzie.cz
AKCE: Nyní základní registrace objektu zdarma!
Šejko
1 2
Náročnější sportyNáročnější sportyCykloturistikaCykloturistikaHistorické památkyHistorické památkyJízdárnaJízdárnaRestaurace v blízkostiRestaurace v blízkostiDomácí zvířeDomácí zvířeDětské hříštěDětské hříštěPřípojka na internetPřípojka na internetTelevizeTelevizeBazénBazénKoupání v okolíKoupání v okolíLyžařský vlekLyžařský vlek

Ubytování Penzion
Kraj: Jihočeský kraj
Turistická oblast: Šumava
Obec: Horní Planá
Ubytovací kapacita: 1 - 15 osob
Cena za noc: od 500 Kč (bez snídaně)

Provozovatel: Monika Šejnohová
Email pro rezervaci: sejko@sejko.cz
Kontaktní telefon: 606635257
Webové stránky objektu: www.sejko.cz

+ Přidat do oblíbených

Kontaktní údaje - Šejko

Provozovatel: Monika Šejnohová
Email provozovatele: sejko@sejko.cz

Mobil: 606635257
Webové stránky: www.sejko.cz

Podrobnější informace o cenách najdete přímo na našem webu: www.sejko.cz

TERMÍN / DRUH POBYTU CENA S DPH
Sezóní cena za osoba / noc 600 Kč
Mimosezóní cena za osoba / noc 500 Kč
Cena za celý objekt / týden 0 Kč
Cena za zkrácený pobyt (pokud je dostupný) 0 Kč


PROVOZ OBJEKTU INFORMACE
Provoz objektu
Letní sezóna 1.4.-31.10
Zimní seźona 1.11.-31.3.
Zkrácený pobyt Jakýkoliv

Pension Šejko se nachází v turistické oblasti nedaleko od historického města Český Krumlov v malebném městečku Horní Planá, nacházející se cca 300 m od jezera Lipno.

Stravování Horní Planá

Snídaně formou bufetu

Výlety Horní Planá

Český Krumlov
Ani ne 30 minut jízdy autem se nachází od Horní Plané Český Krumlov. Ne nadarmo je nazýván největším skvostem regionu. Tento unikátní architektonický a urbanistický celek je již od roku 1992 zapsán na Seznamu světového přírodního a kulturního dědictví UNESCO. Hrad byl založen v 13. stol. a postupně se rozrůstal do velkého komplexu, dnes je druhým největším hradem v Čechách. Části hradu tvoří Červená brána, Hrádek - nejstarší stavba v objektu, zámecké divadlo, zámecká zahrada s budovou jízdárny a kaskádovou Neptunovou fontánou. Zahrada je doplněná o budovu hudebního pavilonu a letohrádku Bellárie. Město je dnes čilým centrem cestovního ruchu, kulturního a společenského dění.

Více informací naleznete na stránkách www.ckrumlov.cz

Jezero Lipno
Lipno je největší uměle vytvořenou nádrží v České republice. Zaujímá plochu 4870 ha a je dlouhé bezmála 50 km. Stavba dokázala využití přírodních zdrojů při zachování životního prostředí. Pomohla lidem v přilehlých oblastech, které každoročně trápila velká voda z Šumavy a stala se turisticky velmi atraktivním místem. Nabízí všemožné vyžití v oblasti vodního sportu, rybolovu ,houbaření i rekreace.

Plešné jezero
Plešnému jezeru se též říká Balvanité, leží v nadmořské výšce 1 090 metrů pod 288 metrů vysokou, k severovýchodu orientovanou jezerní karovou stěnou na severovýchodním svahu hory Plechý, která s 1 378 metry nadmořské výšky je nejvyšší horou na české straně Šumavy. Zaujímá 7,48 hektaru vodní plochy a po obvodu měří 1 242 metrů. Plešné jezero má elipsovitý tvar a je „smíšeného typu,“ tedy kombinací karového a hrazeného morénou. Vyhloubená karéna je ledovcovitého původu a moréna je dobře zřetelná pod jezerem, kde val nakupených neopracovaných žulových balvanů vytváří rozsáhlé „kamenné moře,“ který dosahuje výšky čtyřiceti metrů.

Rožmberk nad Vltavou
Hrad pocházející z poloviny 13. století patří mezi nejstarší hrady Vítkovů, předchůdců jednoho z nejvýznamnějších českých šlechtických rodů - Rožmberků. Jedná se o komplex původně dvou rožmberských hradů tvz. Dolní hrad a Horní hrad, z něhož se zachovala pouze kamenná hláska zvaná Jakobínka. Mimo hradu můžeme v obci také navštívit gotický kostel sv. Mikuláše, historické náměstí, nebo starý a nový židovský hřbitov.

Více informací naleznete na stránkách www.hrad-rozmberk.cz

Vyšší Brod
Z Horní Plané je to do Vyššího Brodu necelých 40km. Toto městečko je spíše známé vodáctvím, ale můžeme zde také najít hodnotné kulturní památky. Tou nejznámější je Cisterciácký klášter z 13. století. Stavba kláštera trvala téměř 100 let. Při prohlídce kláštera si můžete prohlédnout klášterní kostel, kapli sv. Benedikta, kapli Panny Marie, obrazovou galerii a galerii soch, knihovní chodbu a mimo jiné i filosofický a teologický sál. Dále ve Vyšším Brodě můžete navštívit Poštovní muzeum nebo Špitál u kostela sv. Alžběty.

Více informací naleznete na stránkách www.vyssi-brod.turistik.cz

Hluboká nad Vltavou
Město Hluboká nedaleko Českých Budějovic je známo především svým krásným, v noci osvíceným zámkem ve stylu windsdorské novogotiky s překrásnými interiéry. Zámek leží v krásných zahradách uprostřed rozsáhlého anglického parku. Město Vám však může nabídnout velké množství svých klenotů a po návštěvě zámku můžete navštívit Lovecký zámek, Alšovu jihočeskou galerii a Kostel Sv. Jana Nepomuckého.Při procházce Hluboké a jejího okolí vás zaujme Kampanova díra, což je vytesaný otvor na levém břehu řeky ve skále a váže se k němu spousta pověstí. U břehu rybníka Naděje se dosud nalézá dřívější popravčí vrch. Pozastavit se můžete také u Pomníku padlých, Pomníku Záviše z Falkenštejna, nebo u Pomníku sovětské armády. Za obdiv stojí i spousta kaplí a kapliček, například barokní kaple sv. Barbory, kaplička sv. Antonína Paduánského, kapli s obrazem Nejsvětější trojice a další.

Více informací naleznete na stránkách www.hluboka.cz

Informace Horní Planá

Cenová období: Mimo sezónu 03.01. - 30.06. 01.09. - 19.12.
Hlavní sezóna 01.07. - 31.08. 20.12. - 02.01.

Ubytování je v 1, 2 - 3 lůžkových pokojích + možnost přistýlky.

V ceně ubytování je zahrnuto užívání bazénu a nejsou nezahrnuty místní poplatky.

Recepce: Pension ŠEJKO, Jiráskova 170, Horní Planá

Ceník - mimo sezónu: jednolůžkový pokoj 750 Kč / osobu
2 - 3 lůžkový pokoj 500 Kč / osobu
přistýlka 400 Kč / osobu
snídaně 99 Kč / osobu

Ceník - hlavní sezóna: jednolůžkový pokoj 850 Kč / osobu
2 - 3 lůžkový pokoj 600 Kč / osobu
přistýlka 500 Kč / osobu
snídaně 99 Kč / osobu

Slevy: dítě 0 - 2 roky zdarma
dítě 2 - 10 let 30% sleva
skupinové a individuální slevy

Lyžařský vlek
Sauna
Koupání v okolí
Kuchyňka
Bazén
Krb
Televize
Zahrada
Přípojka na internet
Satelit
Terasa
Kouření v objektu
Les
Příjem platebních karet
Houbaření
Koupelna
Dětské hříště
Domácí zvíře
Restaurace v blízkosti
Obchod v blízkosti
Parkování u objektu
Společenská místnost
Jízdárna
Historické památky
Cykloturistika
Půjčování kol
Náročnější sporty
Vinárna