Vyhledávání
Druh ubytování:

Vyberte kraj:

Vyberte turistickou oblast:


Vyzkoušejte rozšířené vyhledávání
Ubytování
Turistické oblasti
Doporučujeme
Telestica, www.telestica.cz


auto-inzert.cz


mobilní domy


nove-zaluzie.cz
AKCE: Nyní základní registrace objektu zdarma!

České Švýcarsko

Švýcarsko po Česku

Nádherná krajina na samém severu Čech nabízí velmi nevšední krásu. Paní příroda se tu vskutku pořádně vyřádila. Skalnaté území lemuje hornaté prostředí, řeka zde vytváří nádherné scenérie a kraj zve návštěvníky k příjemně strávené dovolené nebo k prodlouženému víkendu. Navíc nabídek k ubytování je zde víc než dost. Vyberte si svůj penzion nebo chalupu a nechte se okouzlit krajem Českého Švýcarska.

Pohádková krajina tajemství

Sofistikovaná krajina připomíná pohádkové království. Vraťte se zpět do dětství a užívejte si jako za časů krásné bezstarostnosti. Těžko říci, co se Vám bude líbit více. Zda malebná lidová architektura, zvlněné kopečky, rozhledny a daleké výhledy, laškovné potůčky a vodopády nebo skalní útvary. Jedno je však jisté, romantickým duším bude srdce být na poplach.

Toulky po Českém Švýcarsku

Naše putování začneme v městě Děčín, které je výchozím bodem do oblasti Českého Švýcarska. Příjemné městečko leží na soutoku Labe s Ploučnicí. Dominantou je zámek na skalním ostrohu.

Rozhlédni se člověče …

Na protějším svahu strmé skály se týčí Pastýřská stěna, oblíbené výletní místo. Jedná se o romantickou napodobeninu středověkého hradu s výletní restaurací a rozhlednou. Nezapomeňte navštívit ani místní zoo. Kousek od Děčína najdeme vrchol Děčínského Sněžníků s nadmořskou výškou 723 metrů. Je zde vysoká kamenná rozhledna s výhledy, které berou dech. Z dalších rozhleden stojí za návštěvu Vlčí hora a Tanečnice. Rozhledna Tanečnice je dokonce nejsevernější rozhlednou České republiky.

Okouzlující Hřensko

Hřensko je krásné letovisko na samé hranici se sousedním Německem. Původně zde byla jen vorařská krčma, ale už v19. století zde panoval čilý turistický ruch. Najdete zde dostatek ubytování, hotelů a penzionů. Četná romantická zákoutí zvou k procházkám a posezení na lavičkách. Určitě se pokochejte také krásou lidových domů v místních vesničkách. Doporučujeme zejména Vysokou Lípu a Jetřichovice. K ubytování zve také letovisko Chřibská, městečko na staré obchodní stezce. Zaujme především lidová architektura a sklářstvím proslulá oblast. A zavítejte také do České Kamenice.

Romantika ve skalách

Nádherný je skalní labyrint Tiské stěny se známými útvary Hřib a Želva. Půvabné jsou i sousední Ostrovské skály. Největší lahůdkou Českého Švýcarska je grandiózní Pravčická brána. Je to největší skalní most v Evropě. Zde si budete připadat jako v Americkém Utahu. K návštěvě lákají i divoké soutěsky. Nejdivočejší partie vytváří řeka Kamenice. Známá je Tichá nebo-li Edmundova soutěska. Asi jeden kilometr dlouhý úsek lze absolvovat jízdou na člunu. Z dalších doporučujeme Srbskokamenickou a Divokou soutěsku. Pro romantické duše poskytuje Kyjovské údolí krásné přírodní útvary s řadou skalních hrádků.

Vaše pravidelná dávka adrenalinu

Pokud jste milovníky adrenalinu v krvi, pak je pro Vás České Švýcarko trefou do černého. Máte tolik možností! Vyzkoušejte horolezectví ve skalách nebo lezení na umělé stěně, kurz ferratového lezení nebo objevte krásy podzemí. Pro méně odvážné doporučujeme nezapomenutelný let balónem.

Co tu všechno dělat?

Odpověď je jednoduchá. V podstatě vše co si budete přát. My Vám trochu poradíme. Tak například lekce golfu Vás jistě nadchne. Nebo co takhle navštívit sousední Sasko a lázně Bad Schandau s relaxačními službami? Zde na Vás čeká turistická tramvaj, která Vás poveze po údolí Křinice. Pěší výlety po Českém Švýcarsku potěší turisty i romantiky. Prohlédněte si Hřensko a divoké údolí Kamenice, Edmundovou soutěskou pojedete na lodi s rozverným gondoliérem. Nezapomeňte navštívit také sousední Šluknovsko.

Tři oříšky pro popelku v Sasku

Při pobytu v Českém Švýcarsku se vyplatí navštívit i blízké Německou. Jednak Saské Švýcarsko a také městečko Pirna nebo Drážďany. Do Drážďan se dostanete pohodlně vlakem z Děčína. Užijte si galerii Zwinger a skvělé nákupy. Kousek za městem leží romantický zámek Moritzburg. Zde se točila česká pohádka Tři oříšky pro popelku.

Ubytování v Českém Švýcarsku

Ubytování je víc než dost. Máte možnost se ubytovat v některém letovisku nebo vesničce Českého Švýcarska. Můžete zvolit hotely i penziony nebo soukromé chaty a chalupy. Vězte, že České Švýcarsko se stane krajinou Vašeho srdce.

<< zpět na výpis článků