Vyhledávání
Druh ubytování:

Vyberte kraj:

Vyberte turistickou oblast:


Vyzkoušejte rozšířené vyhledávání
Ubytování
Turistické oblasti
Doporučujeme
Telestica, www.telestica.cz


auto-inzert.cz


mobilní domy


nove-zaluzie.cz
AKCE: Nyní základní registrace objektu zdarma!

České středohoří

Sopky, kam se podíváš

Čarokrásnou krajinu získalo České středohoří díky důkladné sopečné činnosti. Neopakovatelný ráz krajiny Vás zaujme. Silničky vedoucí po strmých stráních lákají k mnoha zastavením. A rozhodně nezapomeňte na lodní výlet!

Zahrada Čech

Užívejte si přírodních scenérií, všudypřítomné životadárné řeky, zřícenin a městeček.

Ku příkladu Úštěk, město na kuří nožce. Není divu, že se oblasti trefně přezdívá „Zahrada Čech“.

Tam, kde se snoubí Labe s Vltavou

A začneme v bráně Českého středohoří – v Mělníku. Kdysi slavné věnné město českých královen poskytuje zázemí pro turisty. Je vystavěno nad soutokem Labe a Vltavy. Prohlédněte si zámek, muzeum a sochu rodáka básníka Viktora Dyka. A hlavně se kochejte nádhernými výhledy.

Vidět Říp a zemřít

Další zastávkou je bájný Říp, hora všech Čechů. Na vrcholu je skvostná románská rotunda sv. Jiří a poblíž turistická chata. Opět krásné výhledy budou odměnou za náročnější výstup.

Chmel je naše zlato!

Lounsko a Žatecko je známé zejména pěstováním chmele pro zlatý mok. V kraji se však daří i historickým památkám. V Lounech máte možnost shlédnout dochované opevnění, měšťanské domy a gotický kostel svatého Mikuláše. Žatec je královské město se starobylým rázem. Zachovala se část opevnění i měšťanská architektura. Návštěva místního muzea Vám pomůže poodhalit roušku historie kraje.

Pokladnice památek

Prohlédněte si mnohé zámky. Například barokní zámek v Ploskovicích nebo zámek Krásný Dvůr s romantickými stavbami v parku. Také dva zámky v Benešově na Ploučnicí a zámek Libochovice. Helfenburk je romantická zřícenina skalního gotického hradu. V Zubrnici najdete nejmladší český skanzen. V Budyni nad Ohří zase hrad s alchymistickou dílnou. Zastavte se také v klášterním areálu v Doksanech a na zámku v Brozanech. Ve Velkém Březnu je jedno z posledních venkovských feudálních sídel. Atraktivitou je také tajemná zřícenina hradu Házmburk.

České granáty

Třebenicko je proslulé naleziště věhlasných českých granátů. V bývalém luteránském kostele si prohlédněte expozici věnovanou historii českého granátu.

Oldřich a Božena v Peruci

Příběh o Oldřichovi a Boženě zná snad každý. V Peruci najdeme Boženinu studánku a Oldřichův dub. Místo údajného setkání obou milenců.

Litoměřice a Úštěk

Dvě krásná města Českého středohoří. Litoměřice leží na soutoku Labe a Ohře. Oplývají hojností památek. Město Úštěk je vystavěno jakoby na kuří nožce. Unikátní jsou tzv. Ptačí domky vybudované na pískovcové skále.

Paměť národa

Vojenské město Terezín bylo za druhé světové války nechvalně proslulé koncentračním táborem. Přijeďte si osvěžit paměť na historické události první poloviny 20. století.

Porta Bohemica

Je „Brána Čech“. Zároveň se tak nazývá nejkrásnější úsek Labe. Udělejte si lodní výlet s nádhernými výhledy.

Bobří soutěska, Vrkoč, Stadice, Milešovka

Jedna z nádherných turistických tras vede k romantické rokli na Bobřím potoce s četnými peřejemi a vodopádem. Prohlédněte si čedičový útes Vrkoč a obec Stadice, odkud pocházel Přemysl Oráč. Milešovka je tradičním vrcholem Českého Středohoří. Je to nejvyšší kopec oblasti s 837 metry nad mořem. Dle mnohých cestovatelů je odtud nejkrásnější pohled do kraje.

Ubytování v Českém středohoří

Máte na výběr z několika možností. Můžete se ubytovat v několika lokalitách, kde najdete hotely a penziony nebo využijte ubytování na venkově. Pronájmy chat a chalup se hodí pro větší rodiny a skupiny.

<< zpět na výpis článků