Vyhledávání
Druh ubytování:

Vyberte kraj:

Vyberte turistickou oblast:


Vyzkoušejte rozšířené vyhledávání
Ubytování
Turistické oblasti
Doporučujeme
Telestica, www.telestica.cz


auto-inzert.cz


mobilní domy


nove-zaluzie.cz
AKCE: Nyní základní registrace objektu zdarma!

Jižní Čechy

Jižní Čechy, země zaslíbená

Jižní Čechy mají mnoho tváří. Objevte každou z nich, jednu po druhé. Okouzlí Vás zádumčivá krajina Šumavy, nostalgická jezera a rybníky roztroušená po celé oblasti jižních Čech, stejně tak i Písecko, Strakonicko nebo Táborsko. Turisticky vděčné jsou lokality Česká Sibiř a Česká Kanada. A co teprve uklidňující krajina Pelhřimovska. Nesmíte opomenout ani dvě české chlouby – města České Budějovice a Český Krumlov.

Jižní Čechy se představují

My Vám představíme nejkrásnější atraktivity oblasti. Ubytování najdete na každém kroku. K přenocování zvou hotýlky, hotely, penziony, ubytovny, horské apartmány. Využijte pronájmu stylových chat a chalup nebo turistických kempů.

Nostalgická Šumava

Objevte jihovýchod Šumavy! Především Prachatice a Husinec nebo si udělejte výlet k Čertovým proudům. Vykoupejte se ve vodách Lipna. Poznejte město Vimperk. A vydejte se po šumavských osadách. Co takhle navštívit třeba Lenoru, Volary, Kubovu Huť nebo Kvildu?

Města, vesnice, hrady …

Navštivte královské město Písek s nejstarším mostem v Česku. Co si udělat netradiční prohlídku atomové elektrárny Temelín, která je nedaleko odtud? Na Vaši návštěvu čeká hrad Zvíkov a Orlík. Nabízí překrásné výhledy do kraje a pohled na všudypřítomnou řeku Vltavu.

Osudy dobrého vojáka Švejka

Rázovitá obec má co nabídnout. Zde se odehrává část příběhu Dobrého vojáka Švejka, ale také osud Jana Cimbury, který ve svém románu popsal J. Š. Baar. Najdete tu malebné zděné selské usedlosti se zdobenými štíty.

Žižkův Tábor

Podívejte se do husitského města Tábor s mnoha dochovanými památkami. Především jsou krásné dochované hradby nebo radnice. Na Strakonicku, u obce Sudoměř, stojí majestátní Žižkova mohyla.

Slunce, seno …Hoštice

Kousek od Strakonic, poblíž Volyně, narazíte na lidovou vesničku Hoštice, kde se natáčela známá filmová trilogie „Slunce, seno …“. Je tu vyhlášená hospoda a každoročně se zde pořádá festival „Stodola Michala Tučného“.

Jako v Krumlově!

Město Český Krumlov zapsané na seznamu Unesco musíte navštívit, stejně jako České Budějovice, zámek Hluboká nad Vltavou nebo Třeboň a Jindřichův Hradec či Telč.

<< zpět na výpis článků