Vyhledávání
Druh ubytování:

Vyberte kraj:

Vyberte turistickou oblast:


Vyzkoušejte rozšířené vyhledávání
Ubytování
Turistické oblasti
Doporučujeme
Telestica, www.telestica.cz


auto-inzert.cz


mobilní domy


nove-zaluzie.cz
AKCE: Nyní základní registrace objektu zdarma!

Slovensko

Halušky, žinčica, ovčí sýr, útulny …

Slovensko nabízí tolik krás. Objevujte strmá pohoří i malebné krajinky, zurčící potůčky a skalnaté přírodní útvary.

Výborná strava, rázovité dřevěnice a pohostinná lidé dotváří neobyčejně příjemnou kulisu Slovenska. Ať už se vydáte do Vysokých Tater, Bratislavy nebo Slovenského ráje rozhodně neprohloupíte. Ubytování hledejte v rozkošných penzionech, chatách a chalupách. Rovněž v příjemných hotelových komplexech nebo v turistických kempech, útulnách a hřebenových chatách i ubytovnách.

Objevování Bratislavy

Hlavní město Slovenska – Bratislava má malebnou polohu na řece Dunaj. Leží v blízkosti Vídně, která rozhodně stojí za jednodenní návštěvu. Dopřejte si zajímavý lodní výlet. Prohlédněte si bratislavský hrad, Nový most a historické jádro města.

Na výšlap do Vysokých Tater

Vysoké Tatry jsou nejmenší velehory v Evropě. Střediska rekreace Tatranská Lomnice, Horný Smokovec nebo Tatranská Štrba a Poprad nabízí komfortní základnu pro turistiku i lyžování. Nezapomenutelným zážitkem je výlet k Popradskému plesu a výjezd lanovkou na Lomnický štít. V Popradu najdete zábavný aquapark Tatralandia.

Po vrcholcích Nízkých Tater

Nejrozsáhlejší pohoří Slovenska nabízí termály a hojnost pěších tras. Nejvyšším vrcholem je pohoří Ďumbier. Potkat tu můžete medvěda, kamzíka nebo i sviště. Ke koupání zve Liptovská Mara nebo Liptovský Ján. Středisko Tále nabízí golfové hřiště. Velmi oblíbená je návštěva zdejších jeskyních systémů.

Malebná Velká a Malá Fatra

Jedná se o rozsáhlé pohoří Západních Karpat. Součástí je také Harmanecký kras s jeskyní přístupnou veřejnosti. Významné turistické trasy vedou přes Turčianský a Liptovský hřeben. Ze zajímavých středisek vybíráme Bojnice se zámkem, lázněmi a zoo nebo Lázně Turčianské Teplice a Ružomberok.

Termální lázně

Slovensko to jsou také oblíbené a blahodárné lázně a příjemné termály. Každoročně je navštíví tisíce věrných a spokojených lázeňských hostů. Doporučujeme především Piešťany, Smrdáky, Bardejov, Podhájska, Trenčianské Teplice nebo Vyšné Ružbachy, Nový Smokovec či Dudince.

Do Slovenského ráje

Romantický ráj potůčků, vodopádů a turistických chodníčků. Najdeme ho v blízkosti Spišské Nové Vsi. Sousedí s hojně navštěvovaným Slovenským krasem, kde jsou pěkné jeskyně. Slovenský ráj to jsou také divoké rokliny Suchá Belá nebo Piecky i unikátní Dobšinská ledová jeskyně. Ze středisek doporučujeme Čingov nebo Smižany a Levoču.

<< zpět na výpis článků