Vyhledávání
Druh ubytování:

Vyberte kraj:

Vyberte turistickou oblast:


Vyzkoušejte rozšířené vyhledávání
Ubytování
Turistické oblasti
Doporučujeme
Telestica, www.telestica.cz


auto-inzert.cz


mobilní domy


nove-zaluzie.cz
AKCE: Nyní základní registrace objektu zdarma!

Západní Čechy

Od všeho trošku

Západní Čechy jsou obdařeny krásnými místy. Hojností lázní, hor, zámků, hradů a klášterů, příjemných rybníků a lesnatým prostředím. Turisty asi nejvíce lákají Krušné hory a Západočeský lázeňský trojúhelník. Na Vašem cestovním itineráři nesmí chybět ani Plzeň s příchutí orosené dvanáctky. A co si vyberete Vy?

Krušnohorsko a Lázně Jáchymov

V Krušných horách najdete první radonové lázně na světě. Lázně Jáchymov nabízí koupele v příjemné termální vodě. Ke střediskům zimních i letních sportů patří Kovářská, Vejprty a nebo svahy nejvyšší hory Klínovce. A v Božím Daru bydlí dokonce Ježíšek!

Světové Západočeské lázně

Osvědčená trojka Karlovy Vary, Mariánské Lázně a Františkovy lázně patří mezi naše turistické chlouby známé i v cizině. Navštivte také atraktivní místa v okolí. Ku příkladu v Lázních Kynžvart najdete Metternichův zámek. V Lázních Kyselka vyvěrá známá Mattonka. Komorní hůrka je naše nejmladší sopka. Pro milovníky historie doporučujeme hrad Loket, hrad a zámek Bečov nad Teplou a klášter Teplá. Malebná osada Kladská s chatami ve švýcarském stylu Vás zve na skvělé zvěřinové speciality. Dovolená plná relaxace a zdraví může začít.

Dobrodružné severní Plzeňsko

Krajina na sever od Plzně nabízí vskutku zajímavé toulky po čarovně krásné krajině. Najdete zde ideální podmínky pro turistiku. Klášter cisterciáků v Plasech nabízí velmi zajímavou podívanou na soubor barokních záchodků. Navštivte i klášter v Kladrubech. Romantický Rabštejn nad Střelou je nejmenším městečkem nejen u nás, ale patrně i v celé Evropě. Osvěžte se v intimních Konstantinových Lázní a vyrazte do vesničky Bezdružice, kde měl sídlo i Kryštof Harant. V blízkém rázovitém městečku Úterý se točil seriál Zdivočelá země. A nesmíme zapomenout ani na barokní perlu Manětín a královské město Stříbro.

Chaty, chalupy, hotely, penziony…

Každá lokalita nabízí několik druhů ubytování. V západočeských lázních jsou k dispozici zejména lázeňské domy, hotely, penziony a ubytování v soukromí. Objevte kouzlo sezónních a mimosezonních pobytů nebo přijeďte třeba jen na víkend. Ubytování v západních Čechách najdete nepřeberné množství. Velmi vhodnou variantou jsou chaty a chalupy, které jsou téměř všude.

<< zpět na výpis článků