Vyhledávání
Druh ubytování:

Vyberte kraj:

Vyberte turistickou oblast:


Vyzkoušejte rozšířené vyhledávání
Ubytování
Turistické oblasti
Doporučujeme
Telestica, www.telestica.cz


auto-inzert.cz


mobilní domy


nove-zaluzie.cz
AKCE: Nyní základní registrace objektu zdarma!

Střední Morava

Na víkend do Hranického Krasu

Hranicko patří k dosud neobjeveným oblastem Moravy a přitom je plný turistických atraktivit. V městečku Lipník nad Bečvou najdete renesanční a barokní domy s podloubím a část opevnění s hradbami. Město Hranice na Moravě leží uprostřed Moravské brány. Dochovalo se mnoho památek z doby renesance. Potštát je příjemné městečko. V údolí Veličky si prohlédněte romantické skalní město a s rázovitým hostincem. Lázně Teplice nad Bečvou užívají k léčbě teplé prameny. Nad lázeňským domem Bečva najdete vstup do jedinečných Zbrašovských aragonitových jeskyní. V obci Skalička je zámek a větrný mlýn. Městečka Kelč a Hustopeče nad Bečvou jsou vhodnou základnou pro Váš pobyt. Obdivujte rovněž mohutnou zříceninu hradu Helfštejn a Hranickou propast.

Toulky po Hostýnsku

Hostýn s barokní chrámem Panny Marie je oblíbeným výletním a duchovním cílem. Hostýnské kopce skýtají nejednu atraktivitu. Ku příkladu v srdci lesů leží rázovitá obec Rusava s dřevěnými usedlostmi. Můžete pokračovat také do Tesáku, kde je lyžařské středisko.

Vizovice – dovolená s chutí slivovice

Hostýnské a Vizovické vrchy jsou malebnou rázovitou oblastí. Kopce a kopečky poskytují skvělý terén pro turistiku s mnoha výhledy do krajiny. Jedná se o oblast jižního Valašska. Putujte malebnou tichou krajinou. Centrem oblasti je město Zlín s množstvím zeleně. Díky obuvnickému mistru Baťovi zaznamenalo slibný vývoj. V městě si podávali ruku věhlasní architekti a proto si dnes můžeme prohlédnout unikátní soubor funkcionalistické architektury. V krásné Lešné je zámek s Tyrolským domem a zoo. V Lukově se zastavte u zříceniny hradu. Městečko Fryšták je městskou památkovou zónou. Ve Vizovicích se vyrábí řízná slivovice a tyčí se tu zámek ve stylu Ludvíka XVI. s expozicí zlínského muzea.

Moravské lázně Luhačovice

V lázních Luhačovice čekejte zasloužený odpočinek. Známé vody Vincentka, Aloiska nebo Ottovka pomáhají léčit tisíce pacientů. Oblíbeným lázeňským cílem nejsou nejen kavárny a cukrárny, ale třeba i Luhačovická přehrada nebo Jezírko lásky.

Chřiby s krásnými hřiby

Chřibsko je známé hustým lesním porostem s mnoha turistickými cíly. Jmenujme alespoň poutní místo Velehrad, Uherské Hradiště a zámek Buchlovice i hrad Buchlov.

A co Haná?

Centrum Hané je Olomouc s nádherným barokním morovým sloupem a katedrálou. Poutní místo Svatý Kopeček navštívil i papež Jan Pavel II. K dalším pamětihodnostem patří hrad Šternberk, Bouzov nebo Javoříčské a Mladečské jeskyně. Městečko Litovel si pro svou krásu vysloužilo přezdívku Moravské Benátky. Prostějov a Kroměříž se zámky a zahradami řadíme k perlám Moravy.

<< zpět na výpis článků