Vyhledávání
Druh ubytování:

Vyberte kraj:

Vyberte turistickou oblast:


Vyzkoušejte rozšířené vyhledávání
Ubytování
Turistické oblasti
Doporučujeme
Telestica, www.telestica.cz


auto-inzert.cz


mobilní domy


nove-zaluzie.cz
AKCE: Nyní základní registrace objektu zdarma!

Severní Morava a Slezsko

Beskydská romance

Krajina severu Moravy nabízí malebné přírodní scenérie Beskyd. Rázovité vesničky Hrčava, Jablunkov, Guty nebo Horní Lomná a Čeladná zvou k příjemné dovolené. Kdo by neznal sochu Radegasta, vrchol Radhošť, Jurkovičovy stavby nebo dřevěnou kapli Cyrila a Metoděje. Nesmíme zapomenout ani na skanzen v Rožnově pod Radhoštěm.

Valašské království

Romantická a svérázná krajina básníků, malířů s krásným lesy a s množstvím turistických tras i cyklostezek. Typickou valašskou obcí je ku příkladu Nový Hrozenkov. Obdivujte malebné dřevěnice, posilněte se kyselicou a vyrazte na vrch Soláň.

Lázeňské Jesenicko

Krajina Jesenicka, Osoblažska, Hrubého a Nízkého Jeseníku je oblíbenou rekreační oblastí. Lázně Jeseník, zkuste také lázně v obci Lipová-Lázně nebo Karlova Studánka úspěšně léčí lidské neduhy a navrací zdraví i vitalitu. Na své si přijdou turisté i lyžaři a milovnici historie. Čarodějnické procesy jsou dostatečně známé, stejně jako slavná papírenská minulost. Na Krnovsku můžete navštívit poutní místo Cvilín s kamennou rozhlednou a nebo hrad Sovinec.

Překvapivé Ostravsko a Opavsko

Otřepané klišé, že na průmyslovém Ostravsku není co k vidění, už dávno neplatí. Krajina v mnohém překvapí. Nesmíte minout třetí největší město České republiky Ostravu, Žermanickou přehradu, Český Těšín nebo poddolovaný kostel v Karviné. Opava je významným centrem Slezska. V Kravařích najdete pěkný zámek. Rozhodně musíte vidět atypický zámek v Hradci nad Moravicí a zámek v Raduni. Krásnou památkou je větrný mlýn v Cholticích.

Hranicko, Hostýn, Vizovické vrchy a Chřiby

Střední Morava nabízí příjemně zvlněnou krajinu, ve které je stále co objevovat. V Hranickém krasu si nenechte ujít městskou památkovou rezervaci v Lipníku nad Bečvou nebo hrad Helfštejn. Za zastávku stojí také městečko Potštát a především zdejší krasové jeskyně a unikátní Zbrašovské aragonitové jeskyně. Krásy na Vás čekají i na Hostýnsku. Především poutní místo Hostýn nebo Zlínsko a lázeňské město Luhačovice. Dokonale si odpočinete v tichých rázovitých obcí. Co takhle navštívit Rusavu, Lidečko nebo Vizovice s chutí slivovice. V Chřibech bylo kdysi centrum významné Velkomoravské říše.

Hanácký hantec

Na lidové Hané navštivte centrum Olomouc s významný morovým sloupem, který je zapsaný na seznamu Unesco. Svatý Kopeček je známým poutní místem. Hned vedle je zoologická zahrada. Hrady Šternberk a Bouzov okouzlí pohádkovou krásou, stejně tak i města Kroměříž a Prostějov.

Vinařská jižní Morava

Na jižní Moravě najdete nejenom lepé vinice a úžasné sklípky, ale také četné přírodní a historické pamětihodnosti. Moravský kras s jeskyněmi a řekou Punkvou, metropoli Moravy Brno, Pálavské vrchy, vodní nádrž Nové Mlýny, významná archeologická naleziště v čele s buclatou Věstonickou Venuší nebo kopcovité Jihlavskou s kouzelným městečkem Telč. Národní Park Podyjí je rájem cyklistů. Lednicko-Valtický areál ocení milovnici historie a architektury. Svérázné Slovácko je centrem staré kultury a zvyků.

<< zpět na výpis článků