Vyhledávání
Druh ubytování:

Vyberte kraj:

Vyberte turistickou oblast:


Vyzkoušejte rozšířené vyhledávání
Ubytování
Turistické oblasti
Doporučujeme
Telestica, www.telestica.cz


auto-inzert.cz


mobilní domy


nove-zaluzie.cz
AKCE: Nyní základní registrace objektu zdarma!

Vysočina

S kolečkem Vysočiny na výlet

Rozsáhlá a mírně zvlněná krajina má mnoho svých každoročních příznivců. Namažte chleba, vezměte si s sebou nakrájenou Vysočinu, chlebník a vyrazte se toulat po romantické krajině Českomoravské vysočiny. Železné hory, Žďárské Vrchy, Pelhřimovsko, Pojihlaví a Pooslaví, Telčsko a Dačicko čekají jen Vás.

Za Karlem Havlíčkem a koňmi

Železné hory se pyšní množstvím památek. Navštivte královské město Chrudim a zámek Žleby. Na zámku Slatiňany najdete hipologické muzeum a chov koní Převalského. Zde se točil známý seriál Dobrá voda. Nezapomeňte obdivovat zříceninu hradu Lichnice, přehradu Seč a skanzeny v Hlinsku a na Veselém kopci. Havlíčkova Borová je rodnou vískou českého spisovatele Karla Havlíčka.

Mekka všech lyžníků

Nové Město na Moravě leží v krajině Žďárských vrchů, město je považováno za kolébku lyžování. Okolí láká četnými výlety.

Za malířem do Kameniček

Třeba na Devět skal, Žákovu horu nebo do rázovitých Kameniček za malířem Antonínem Slavíčkem. Zastavte se na poutním místě Zelená hora. Unikátní barokní areál je zapsán na seznamu Unesco. Hrad Pernštejn je zajímavou pevností.

Stříbrem ověnčená Jihlava

Centrum Vysočiny – Jihlava byla bohatým městem se stříbrnými doly. V okolí najdete klášter v Nové Říši nebo zámek v Jaroměřicích nad Rokytnou a město Moravské Budějovice. V obci Želetava je známá sýrárna.

Pelhřimovské kuriozity

Město Pelhřimov je známé také jako místo kuriozit a rekordů. V Želivě najdete věhlasný klášter a také pivovar. Nádherná je Chýnovská vápencová jeskyně s několika jezírky.

Hliník se odstěhoval do Humpolce!

V Pacově se narodil básník Antonín Sova. A žáka Hliníka vskutku najdete v Humpolci. Má zde svůj pomník!

Pohádková Telč

Jihlavsko leží na rozhraní historického území Čech a Moravy. Navštivte městečko Telč, zapsané na seznamu Unesco. Zaujme Vás nádherné náměstí klenuté podloubím. V místním zámku se točilo několik pohádek. Třeba Pyšná Princezna nebo z Pekla štěstí.

Kraj Vlasty Javořické

Hrad Rotšten bude příjemnou zastávkou. Určitě vystoupejte na nejvyšší horu Vysočiny – Javořici. Pod jejím vrcholem, v obci Studená, žila spisovatelka románků Vlasta Javořická. Objevujte také sousední Třebíčsko.

<< zpět na výpis článků