Vyhledávání
Druh ubytování:

Vyberte kraj:

Vyberte turistickou oblast:


Vyzkoušejte rozšířené vyhledávání
Ubytování
Turistické oblasti
Doporučujeme
Telestica, www.telestica.cz


auto-inzert.cz


mobilní domy


nove-zaluzie.cz
AKCE: Nyní základní registrace objektu zdarma!

Šumava

Země zamyšlená

Nostalgická krajina Šumavy nabízí pro každého něco. Zdravé lesy, šumivé stráně, zurčící potůčky, jezera a romantická zákoutí. V neposlední řadě množství historických památek. Odpočiňte si na horských stezkách. Objevujte Šumavu na kole. Přijet můžete po celý rok. V létě i v zimě. Pořád je tu co dělat.

Zapomenuté obce

Najdete i místa, která jsou odtržena od okolního světa. Osady, které byly vinou hraničního pásma odsouzeny k zániku, se opět probouzí k životu. Typickým příkladem je obec Prášily, která se stává místem pro klidný dovolenkový pobyt v srdci panenské přírody.

Železná Ruda, Klatovy, Sušice

Objevte zajímavá šumavská městečka, která jsou vztyčnými body oblasti. Středisko Železná Ruda leží na samé hranici s Německem. Městečko se sklářskou tradicí se pyšní barokním kostelem na půdorysu šesticípé hvězdy. Najdete zde také Muzeum Šumavy. Klatovům dominuje vysoká Černá věž. V kryptě zdejšího kostela jsou uloženy mumie. Sušice byla osada při rýžovištích zlata, později bohaté královské město. V blízkosti je vrch Svatobor s turistickou chatou.

Prachatice a Vimperk

Malebné městečko Prachatice leželo na významné Zlaté stezce. Dnes má unikátní goticko-renesanční vzhled. Vimperk je krásné horské město v údolí Volyňky. Místní železniční trať projíždí malebnými místy a zaveze Vás až do lesnatého srdce Šumavy.

Kraj tajemných jezer a slatí

Kdo by neznal mystickou páru vznášející se nad šumavskými jezery. Navštivte Černé, Čertovo nebo jezero Laka. Stejně záhadná a krásná je třeba Rokytská slať. Výletní vrch Pancíř je oblíbeným cílem. Unikátní je Jelení-Schwarzenberský plavební kanál. Tradičním cílem je také jihočeské moře – přehrada Lipno a Boubínský prales.

Historie na dosah

Z architektonických atraktivit dominuje poutní místo Kájov, klášter ve Vyšším Brodu, Rožmberk nad Vltavou nebo Český Krumlov.

Zalenošte si v Lenoře

A kde složit hlavu? Pro ubytování zvolte některou ze šumavských osad, vesniček či středisek. Co třeba Nýrsko, Špičák, Kvildu, Srní, Modravu, Antýgl, městečko Kašperské Hory, Stachy, Zadov, Churáňov, Volary nebo jednu z nejkrásnějších šumavský obcí – sklářskou osadu Lenoru. Všude najdete hotely, penziony, apartmány a také pronájmy horských chat a chalup.

<< zpět na výpis článků