Vyhledávání
Druh ubytování:

Vyberte kraj:

Vyberte turistickou oblast:


Vyzkoušejte rozšířené vyhledávání
Ubytování
Turistické oblasti
Doporučujeme
Telestica, www.telestica.cz


auto-inzert.cz


mobilní domy


nove-zaluzie.cz
AKCE: Nyní základní registrace objektu zdarma!

Moravský kras

Jeskyně, jeskyně a zase jeskyně

Moravských kras nabízí vskutku mnoho atraktivit. Mezi všemi památkami však výrazně vyčnívají především půvabné jeskyně. Kdo by neznal Punkevní nebo Kateřinskou jeskyni. Osvědčeným tipem je také propast Macocha. Rozhodně nevynechejte Brno a vyškrábejte se na „Špilas“.

Kateřinská je nejkrásnější

V Punkevní jeskyni zažijete jízdu po řece Punkvě a jezírcích. V Kateřinské jeskyni si budete prohlížet němou krásu krápníků za zvuků opery od Verdiho. Ostrov u Macochy nabízí jeskyni Balcarka a větrný mlýn holandského typu. Poblíž městečka Sloup leží Sloupsko-šošuvské jeskyně.

Do Macochy raději neskákejte

Slavná Macocha je naše neznámější a nejnavštěvovanější propast. Ohromné rozměry přivádí lidské duše v bezmezný úžas. Na dně jsou dvě jezírka a ponorná říčka Punkva. Pokud Vám z té výšky vyhládlo, tak tu najdete vyhlášenou turistickou chatu s občerstvením.

Krvavá jeskyně Býčí skála

Jeskyně pro fajnšmekry. Je přístupná jen několikrát do roka. Jeskyně Býčí skála je objev archeologů. Ještě stále je obestřena rouškou mnoha nezodpovězených otázek a tajemství. Patrně to bylo kultovní místo s krvavými obřady a vzácnými předměty z celého světa, ještě dávno před námi v době pravěku.

Poutní místa Sloup a Křtiny

V Moravském krasu leží také dvě významná poutní místa. V městečku Sloup najdete barokní kostel Panny Marie Bolestné. Ve vesničce Křtiny zase dominantní kostel Jména Panny Marie. Bývá označován za nejkrásnější barokní stavbu Česka.

Koupání v Jedovnici

Jedovnice je oblíbené letovisko s rybníkem a lesnatým prostředím. Najdete zde mnoho možností k ubytování. Rybník Olšovec nabízí skvělé koupání a udržované pláže.

A co ještě?

Z dalších výletů po Moravském krasu doporučujeme zejména městečka Kuřim a Blansko. Poutní kostel Vranov leží na vysokém vrchu. Zámek Rájec-Jestřebí byl postaven ve slohu Ludvíka XVI.

 

Blaničtí rytíři

Ve vsi Rudka na Kunštátsku objevíte Jeskyni blanických rytířů. Ve 30. letech 20. století vytesal místní sochař do pískovcové skály postavy 16 spících rytířů. Za výlet stojí také zámek a hrad v Boskovicích. Krásná jsou městečka Moravského krasu – Letovice a Jevíčko. Turisté nepohrdnou procházkami v Josefovském údolí. Tradiční zastávkou bývá také Adamov. Město má zajímavou polohu na strmém svahu. Domy mají zvláštní terasovité umístění.

Za drakem do Brna

Vyplatí se i návštěva moravské metropole Brna. Navštivte Špilberk, místní zoo nebo historické centrum s Brněnským drakem. Sedněte si do kavárny a užívejte městského ruchu.

Ubytování v Moravském krasu

Máte hned několik možností, kde a jak se ubytovat. Krásné jsou místní kempy a chatové oblasti, stejně tak četné hotely a penziony. Větší skupiny a rodiny s dětmi zvolí pronájmy komfortních chat a chalup. Milovníci města zvolí ubytování v Brně.

<< zpět na výpis článků