Vyhledávání
Druh ubytování:

Vyberte kraj:

Vyberte turistickou oblast:


Vyzkoušejte rozšířené vyhledávání
Ubytování
Turistické oblasti
Doporučujeme
Telestica, www.telestica.cz


auto-inzert.cz


mobilní domy


nove-zaluzie.cz
AKCE: Nyní základní registrace objektu zdarma!

Jizerské hory

Nestárnoucí evergreen

Jizerské hory leží v severní části naší republiky. Jsou až na samém konci, dál už je jen Polsko. Příjemná oblast „Jizerek“ je vyhledávána po celý rok. Na své si přijdou turisté, cyklisté, rodiny s dětmi i aktivní senioři. V létě můžete provozovat populární nordic walking, v zimě zase vytáhnout běžky nebo brázdit sjezdovky. V Jizerských horách na Vás čeká mnoho objevů.

Perly jedině z Jablonce!

Jablonec nad Nisou je centrem oblasti. Byl původně uhlířskou osadou a dnes je znám především oblíbenou jabloneckou bižuterií. Dámy, objevte skvělý kousek jen pro sebe!

Nejlepší letoviska pro Vás

A které letoviska jsou nejvhodnější jako základna pro turistické výlety? Je jich hned několik. Ku příkladu Smržovka, Tanvald, Desná, Bedřichov, Albrechtice, Josefův důl, Frýdlant nebo Lázně Libverda. Ve všech lokalitách, ale i v mnohých jiných najdete dokonalé zázemí pro turisty včetně rozmanitého ubytování. K dispozici jsou penziony, hotely, apartmány, pronájmy cha a chalup i horské boudy.

Za tajemným Faustem a kozami

Určitě navštivte obec Krásná, kde je  tzv. Kittelův areál. Najdete tu barokní kostel, faru a Svaté schody i lidový roubený dům, kde žil místní tajemný léčitel Josef Kittel, kterému se přezdívalo Faust Jizerských hor. Ochutnejte léčivý likér a jednu lahvinku si kupte jako první pomoc. A je tu také kozí farma se sýrárnou v nedalekém Pěnčíně i brusírna perlí! Po lokalitě Vás poveze mini vláček.

Nejkrásnější atraktivity Jizerek

V Tanvaldu se svezete unikátní ozubnicovou železnicí. Prohlédněte si impozantní železniční viadukt u Smržovky. Navštivte také Protrženou přehradu, odlehlou horskou obec Jizerka, přehradu Souš, Černá jezírka nebo čedičový Bukovec nad Jizerkou. Nezapomeňte shlédnout historické město Frýdlant s hradem Albrechta z Valdštejna. Pitoreskní Lázně Libverda zvou k zaslouženému odpočinku. V okolí si prohlédněte restauraci Obří sud nebo poutní místo Hejnice s barokním chrámem a klášterem. Na nejvyšší horu Jizerek Smrk (1124 m) se vydejte z Nového Města pod Smrkem.

Jizerky jsou nejkrásnější z rozhledny …

Rozhleden je v Jizerských horách vskutku habaděj. Dopřejte si omračující pohled z vrcholku rozhledny. Přejeme Vám příjemný výstup a skvělou viditelnost! Největším lákadlem jsou následující rozhledny: Hvězda – Štěpánka, Špičák, Bramberk, Královka, Černá Studnice nebo Slovanka.

<< zpět na výpis článků