Vyhledávání
Druh ubytování:

Vyberte kraj:

Vyberte turistickou oblast:


Vyzkoušejte rozšířené vyhledávání
Ubytování
Turistické oblasti
Doporučujeme
Telestica, www.telestica.cz


auto-inzert.cz


mobilní domy


nove-zaluzie.cz
AKCE: Nyní základní registrace objektu zdarma!

Český ráj

Sázka na jistotu

Kdo by neznal tento pozemský ráj na zemi. Romantické skály, mírně zvlněná krajina, hrady, zámky, skvělé koupání, roubené chalupy i selské statky, pěší trasy, cyklostezky a skvělé ubytování pro turisty. Český ráj je výborným tipem na osvědčenou dovolenou, která nikdy nezklame.

Města Jičín a Turnov

Navštivte dvě hlavní kouzelná městečka Českého ráje – Jičín „město pohádky“ a Turnov s Muzeem Českého ráje a vyhlášenou sbírkou drahých kamenů.

A teď na Kozákov!

Vyšplhejte se na Kozákov, nejvyšší horu Českého ráje a zkuste hledat drahé kamínky i Vy. Třeba budete mít štěstí! A když ne, tak Vaše chmury v mžiku odežene turistická chata s dobrým jídlem a pitím na vrcholku hory. A co teprve ty krásné výhledy.

Na bolavé nohy jsou Lázně Sedmihorky

Pokud budete mít po túře bolavé nohy, vypravte se do Lázní Sedmihorek. Najdete tu léčivé prameny, lázeňský dům a skvělou restauraci. Neváhejte a vstupte do oázy relaxace. Vždyť právě zde vzniklo v 19. století pojmenování pro tento kraj „Český ráj“.

Skalní města jako z pohádky

Navštivte četná skalní města. V Prachovských skalách můžete potkat Rumcajse s Mankou a Cipískem. Objevte také skalní plošinu Mužský, Besedické skály, Hruboskalsko a sofistikované letovisko Malá Skála.

Majestátní Malá Skála

Ta stojí za delší pozornost. Najdete zde roubený Boučkův statek s galerii a hostincem. Také Vranovský skalnatý hřeben s Pantheonem, v některých úsecích budete lézt doslova po čtyřech. Dále krásný lesní hřbitůvek, jako místo svého posledního odpočinku si ho zvolila i spisovatelka Jarmila Glazarová. A kousek dál najdete zříceninu hradu Frýdštejn, rozhlednu Kopanina, přírodní útvar Suché Skály, městečko Železný Brod a jednu z nejkrásnějších tras Českého ráje „Riegrovu stezku“. Udělejte si výlet na tajemný hrad Kost. Osudy lidí zdejšího panství připomíná slavná Pekařova „Kniha o Kosti“. Ten byl rodákem z nedaleké vesničky na Turnovsku. Cestou na Kost se zastavte na magickém zámečku Humprecht a v údolí Plakánek.


Osvědčené „trháky“

A pokud i to je Vám málo, tak objevujte zámek Hrubý Rohozec, hrad Valdšten nebo zámek Hrubá Skála. Z roubených staveb patří mezi nejkrásnější Kopáčův statek a Dlaskův statek v Dolánkách u Turnova. Osvědčenými „trháky“ jsou Trosky a Šrámkova Sobotka.

Kde složit hlavu?

K turistickému ubytování slouží stylové chaty a chalupy, intimní penziony a skvěle vybavené hotely. Vášniví trampové nedají dopustit na místní kempy. Lázně Sedmihorky poskytnou komfortní ubytování s lázeňskými službami. Vězte, že ani ubytování Vám nenabourá rodinný rozpočet.

<< zpět na výpis článků